Шукати в цьому блозі

Для здобувачів освти групи № 12 (19.03.2020р.)


Конспект уроку для дистанційного навчання  
Дата проведення дистанційного уроку : 19.03.2020 року.

Тема: Поняття про мову розмічання гіпертекстового документа.

Мета: навчальна: сформувати поняття про мову розмічання гіпертекстового документа;
розвивальна: розвивати логічне мислення, пам’ять; формувати вміння узагальнювати;
виховна: виховувати інформаційну культуру, формування бережливого ставлення до обладнання комп’ютерного кабінету, виховання уміння працювати в групі; формування позитивного ставлення до навчання.



Під час створення веб-сайтів можуть бути використані різні засоби та технології.
Розробка веб-сторінок здійснюється шляхом написання їх HTML-коду.
Як ви вже знаєте, HTML (англ. Hyper Text Markup Language — мова розмічання гіпертексту) — це мова, призначена для визначення структури та оформлення веб-сторінок.
HTML-код веб-сторінок сайту можна написати в текстовому редакторі та зберегти у файлах з розширенням імені htm або html. Для написання коду можна використовувати будь-який текстовий редактор, наприклад:
Блокнот – стандартну програму Windows
Notepad++ (notepad-plus-plus.org)
SublimeText (sublimetext.com)
Brackets (brackets.io)
інтегроване середовище розробки NetBeance (netbeans.org) або ін.
HTML-код веб-сторінки може складатися із сотень або навіть тисяч рядків. Для спрощення розробки веб-сторінок можуть використовуватися візуальні редактори HTML-коду, наприклад:
MicrosoftFrontPage
AdobeDreamweaver
У таких редакторах створення веб-сторінок виконується на основі готових шаблонів оформлення, об'єкти сторінок можуть бути вставлені з колекцій об'єктів.
Такі програми є прикладами WYSIWYG-редакторів (англ. What You See Is What You Get — що ви бачите, то ви й отримуєте). HTML-код сторінки в цих середовищах генерується автоматично та зберігається у файлах.
Засобами для автоматичного створення веб-сайтів є також системи керування вмістом веб-сайту WCMS (англ. Web Content Management System — система керування веб-контентом) — програми для організації веб-сайтів чи інших інформаційних ресурсів в Інтернеті чи окремих комп'ютерних мережах.
Вони мають набори шаблонів оформлення веб-сторінок і модулів, які роблять сайт динамічним:
 Контент веб-сторінок — текст і нетекстові об'єкти, призначені для розміщення на веб-сторінках — зберігається в базі даних. Генерація веб-сторінок виконується системою за запитом користувача.
HTML-код згенерованої сторінки не зберігається в окремому файлі, а надсилається безпосередньо у браузер користувача.
Сайт під керуванням WCMS має панель управління, що надає адміністратору сайту інструменти для додавання, редагування та видалення матеріалів на сайті.
Популярними системами керування вмістом веб-сайтів є:

Деякі онлайн-системи конструювання сайтів одночасно з послугами з розробки та адміністрування веб-сайтів надають доменне ім'я сайту та послуги хостингу. Такими є системи:


Розглянемо одну з технологій створення веб-сайтів — написання коду веб-сторінок з використанням мови HTML. У мові HTML реалізовано засоби для:
         створення документа, у якому визначено структуру тексту та його форматування;
         створення гіперпосилань, які використовуються для переходу до інших сторінок або інших частин поточної сторінки;
         створення форм для реєстрації або опитування відвідувачів сайту;
         включення зображень, звуку, відео- та інших об'єктів до веб-сторінок.


HTML-код веб-сторінки складається з:

(англ. tag — ярлик, ознака) — команд, що визначають:

ü структуру документа (заголовки, абзаци, списки, таблиці тощо);
ü формат тексту (колір символів тексту, розмір, вид шрифту, колір фону тощо);
ü вставлення та розміщення на сторінці нетекстових об'єктів (графічних зображень, анімації, відео- та аудіофайлів тощо) та інше.

HTML-код веб-сторінки опрацьовується браузером. Браузер відображає текст і вміст уставлених нетекстових об'єктів, їх форматування відповідно до визначеної структури.
Теги розміщуються в дужках <і>. Наприклад,

Дія окремих тегів поширюється на певний фрагмент документа. Щоб задати такий фрагмент використовують відкриваючий та закриваючий теги, які розміщуються на початку фрагмента та в місці його завершення. Перед закриваючим тегом ставлять символ /, наприклад:

<b> Текст, оформлений напівжирним накресленням <b>.
Деякі теги мають атрибути для уточнення дії тегу. Атрибутам надаються значення. Атрибути та їх значення розміщують всередині відкриваючого тегу. Після імені атрибута ставлять знак =, значення атрибута обмежують лапками. Між тегом й атрибутом та між різними атрибутами вставляють пропуск. Структура запису тегу з атрибутом:
<тег атрибут = "значення"> фрагмент документа </тег>
<font color = "red"> Текст червоного кольору </font>


Немає коментарів:

Дописати коментар