Шукати в цьому блозі

Для здобувачів освіти групи № 24.(12.03.2020 р.)

Конспект уроку для дистанційного навчання  
Дата проведення дистанційного уроку : 12.03.2020 року.





Урок № 20 СЗСУ
Тема: Вартова служба

Мета:Вивчити поняття про добовий наряд підрозділу. Основні їхні функції. Пояснити обов’язки днювального роти. Практично відпрацювати дії та обов’язки днювального.

План уроку
1. Добовий наряд.
2. Обов’язки днювального роти.
3. Практичні дії днювального на місці днювального.
4. Тематичне оцінювання.

1. Добовий наряд
Добовий наряд призначається для підтримання внутрішнього порядку, охорони особового складу, озброєння, боєприпасів, бойової та іншої техніки, приміщень і майна військової частини, контролю за станом справ у підрозділах і своєчасного вживання заходів щодо запобігання правопорушень, а також для виконання інших обов’язків внутрішньої служби.
Склад добового наряду оголошують наказом по військовій частині. У добовий наряд роти призначають чергового та днювальних роти.
Військовослужбовцям, призначеним у добовий наряд, надається певний час для того, щоб підготуватися до несення служби, перевірити, чи знають вони свої обов’язки, відпочити.
Черговий роти носить на лівому рукаві пов’язку або на лівому боці грудей нагрудний знак із відповідним написом. Черговий і днювальні роти мають озброєння — багнети в піхвах. Багнет кріпиться на поясі з лівого боку, на ширину долоні від пряжки. За наказом міністра оборони України в деяких військових частинах добовий наряд роти може мати автомат (карабін) із двома зарядженими магазинами.

2. Обов’язки днювального роти
Днювальний роти призначається із солдатського складу. Він відповідає за зберігання зброї, шаф (ящиків) із боєприпасами, майна роти, особистих речей військовослужбовців, які знаходяться під його охороною. Днювальний роти підпорядкований черговому роти.
Днювальний несе службу всередині казарми біля вхідних дверей, поблизу кімнати зберігання зброї. Він зобов’язаний:
• не пропускати в приміщення сторонніх осіб;
• нікуди не виходити з приміщення без дозволу чергового роти;
• постійно охороняти кімнату зберігання зброї;
• своєчасно подавати команди згідно з розпорядком дня;
• не дозволяти виносити з казарми зброю, боєприпаси, майно і речі без дозволу чергового роти;
• негайно доповідати черговому про всі випадки в роті, про порушення встановлених статутом правил відносин між військовослужбовцями, про помічені несправності й порушення вимог пожежної безпеки, вживати заходів щодо їх усунення;
• не дозволяти військовослужбовцям у холодну пору, особливо вночі, виходити з приміщення роздягненими;
• стежити за чистотою і порядком у приміщеннях та вимагати від військовослужбовців дотримуватися чистоти і порядку;
• піднімати особовий склад під час загального підйому, а також уночі в разі тривоги, пожежі, стихійного лиха; стежити, щоб військовослужбовці курили, чистили взуття та одяг тільки у визначених для цього приміщеннях (місцях).
З прибуттям до роти прямих начальників від командира роти й вище та чергового частини подавати команду «Струнко!»; з прибуттям до роти інших офіцерів роти, а також старшини або військовослужбовців іншої роти викликати чергового «Черговий по роті, на вихід».
Якщо виникає пожежа, днювальний викликає пожежну команду, вживає заходів щодо гасіння пожежі та негайно доповідає черговому роти. Уживає всіх заходів, щоб вивести людей і винести зброю та майно з приміщень, яким загрожує небезпека.
Черговому днювальному забороняється сидіти, знімати спорядження та перебувати в розстібнутому одязі.
Для виконання обов’язків чергового днювального роти обладнується спеціальне місце, в якому є: документація днювального роти, телефон, статути Збройних сил України, технічні засоби приймання сигналів та оповіщень підрозділів, аварійне освітлення, годинник, засоби гасіння пожежі.
Із прибуттям до роти прямих начальників від командира роти й вище та чергового частини подавати команду «Струнко!»; з прибуттям до роти інших офіцерів роти, а також старшини або військовослужбовців іншої роти викликати чергового.

3. Практичні дії днювального на місці днювального
Тренування у виконанні обов’язків днювального:
1. Вивчення дій днювального під час прибуття в роту прямих начальників, чергового по частині.
2. Вивчення дій днювального у випадку тривоги та пожежі.
3. Дії днювального під час виносу майна з приміщення роти.
4. Дії днювального вільної зміни.
Рис. 164. Місце чергового днювального роти
Обладнання місця: технічні засоби приймання сигналів та оповіщення підрозділів; засоби зв’язку; годинник; аварійне освітлення; стенд із документацією добового наряду.

Документація: розпорядок дня; список номерів телефонів пожежної команди й чергового частини; опис документів і майна; книга прийняття та здавання чергування; комплект статутів; перелік типових команд і сигналів; список військовослужбовців роти, які проживають поза казармою; зразки форми одягу для ранкової фізичної зарядки; схема території, яка закріплена за ротою для прибирання; книги видачі зброї та боєприпасів, запису хворих, звільнених; комплект ключів від замків запалювання, люків бойових машин та дорожні листи на випадок тривоги — в опечатаній скриньці.
Контрольні питання
1. Що таке добовий наряд?
2. У чому полягають функції добового наряду?
3. У чому полягають обов’язки днювального роти?

Немає коментарів:

Дописати коментар