Шукати в цьому блозі

за 09.11.2020

 Тема : Ручні осколкові гранати




Заходи безпеки при метанні ручних осколкових гранат.

При навчанні метанню бойових гранат слід додержуватись наступних заходів безпеки:

1. Ті що навчаються повинні бути в сталевих шоломах.

  1. Перед заряджанням оглянути гранати і запали, у випадку визначення несправності доповісти керівнику занять..

  2. Метання осколкових оборонних та протитанкових фанат проводиться з окопу або із - за укриття, що не пробивається осколками, під керівництвом офіцера.

  1. При метанні одним військовослужбовцем що навчається декількох гранат, кожну наступну гранату кидати не менш ніж через 5с після вибуху попередньої.

  2. Якщо граната не була кинута (запобіжна чека не була витягнута), розряджання її проводиться тільки по команді під наглядом командира.

  3. Вести облік гранат, що не розірвалися та відмічати місця їх падіння червоними прапорцями, по закінченню метанню, фанати, що не розірвалися знищити підриванням на місці падіння згідно правил що викладені у керівництві по зберіганню арт. озброєння та боєприпасів у військах, підрив гранат (запалів) організовує командир частини.

  4. Район метання ручних гранат оцепляти в радіусі не менше 300м.

8. Особовий склад, не зайнятий метанням гранат відводиться в укриття або на безпечну відстань від вогневого рубежу не ближче 350м.

9. Вихідне положення для метання гранати позначається білими прапорцями, вогневий рубіж - червоними.

10. Пункт видачі гранат і запалів обладнати в укриті не ближче 25м від вихідного положення.

Розбирати бойові гранати і усувати в них несправності, переносити поза сумкою (підвішеними за кільце запобіжної чеки), а також торкати гранати що не розірвалися забороняється.

+Запали з тріщинами або з зеленим нальотом до використання не придатні.

Категорично забороняється.

– заходити (заїжджати) на ділянку стрільбища (навчального центру), де є гранати що не розірвались або інші вибухонебезпечні предмети: ці ділянки є забороненими зонами та повинні бути обгородженні, позначенні покажчиками і знаками з відповідними попереджувальними написами. Наприклад: «Небезпечно. Не спрацьовані боєприпаси!»

– розбирати бойові гранати і усувати в них несправності;

  • торкатись гранати що не розірвалися та інших вибухонебезпечних предметів. Кожну гранату що не вибухнула необхідно позначити покажчиком і попередити про неї командира який проводить навчання і тренування особового складу.

Немає коментарів:

Дописати коментар