Шукати в цьому блозі

Для здобувачів освіти груп № 14 (16.03.2020 р.)


Конспект уроку для дистанційного навчання  
Дата проведення дистанційного уроку : 16.03.2020 року.
Урок № 21
Тема: Реляційні бази даних, їхні об’єкти.
Мета :
навчальна:розглянути поняття реляційної бази даних.
розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість



Основні поняття реляційної бази даних
Вище були розглянуті моделі даних, на основі яких створюються бази даних. Відповідно до моделі даних, яка лежить в основі бази даних, розрізняють ієрархічні, мережні, реляційні та об’єктно-реляційні бази даних. У подальшому розглядатимемо реляційні бази даних.
Ознайомимося з основними поняттями реляційної бази даних на при­кладі таблиці, поданої на рисунку 3.11. Як ви вже знаєте, основним об’єктом реляційної бази даних є таблиця. Як і кожна двовимірна таблиця, таблиця реляційної бази даних складається з рядків і стовпців. Для зберігання даних про сутності деякої предметної області може бути використано кілька таблиць, які можуть бути пов’язані між собою.
Рядок таблиці реляційної бази даних називають записом, або корте­жем. Запис містить значення властивостей одного екземпляра сутності. Наприклад, у таблиці Країни світу (рис 3.11) п’ятий зверху запис містить такий набір даних: Австралія, Австралія і Океанія, 7636, 19138,

01.01.1901. Конституційна монархія. Ці дані є значеннями відповідних властивостей одного екземпляра сутності Країна світу: назва країни, частина світу, площа, кількість населення, дата утворення держави та державний устрій. Інший запис містить набір значень тих самих власти­востей, але вже іншого екземпляра сутності - іншої країни.
Стовпець таблиці реляційної бази даних називають полем, або атрибу­том. Поле мас ім’я, яке відображає назву властивості. Поле містить мно­жину значень однієї властивості всіх екземплярів сутності. Дані, що міс­тяться в кожному полі таблиці, є однотипними. Для кожного поля під час проектування таблиці бази даних встановлюється тип даних.
Як уже зазначалося, у реляційній моделі даних передбачено обов’язкову вимогу ідентифікації екземплярів сутності за рахунок уні­кальності набору значень властивостей. Для таблиці реляційної бази да­них це означає, що значення в одному з полів не повинні повторюватися. Таке поле називають ключовим, або ключем таблиці. Ключові поля ще називають ідентифікаторами. В окремих реалізаціях реляційних баз да­них допускається ідентифікація об’єкта бази даних за набором значень кількох властивостей, тобто ключем буде набір даних з кількох полів, на­приклад трьох полів Прізвище, Ім'я, По батькові.
У таблиці бази даних, поданої на рисунку 3.11, як ключове можна ви­користати поле Назва, оскільки не існує однакових назв країн і тому значення в цьому полі є унікальним для кожного запису.

Немає коментарів:

Дописати коментар